Jedna z najstarszych strażnic OSP w gminie, ponadosiemdziesięcioletnia staruszka remiza w Gadce wkrótce przestanie istnieć. 18 lipca firma Tombud z Kielc przystąpiła do jej rozbiórki. Za rok na jej miejscu stanie nowoczesny budynek wart około 1 mln zł. W dniu rozpoczęcia wyburzania budynku strażacy po raz ostatni wyprowadzili ze strażnicy wóz bojowy. Następne garażowanie w nowej remizie.
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl
Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl
Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza
Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska
Skarbnik gminy
Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl