Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Brawa dla Krzysztofa! Został laureatem czterech konkursów!

11.03.2020 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje ze szkół

Krzysztof Duś, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków, może pochwalić się niebywałym sukcesem. Został laureatem czterech kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Można pozazdrościć mu nie tylko ogromnej wiedzy, ale też odpowiedzialności, zdeterminowania i poczucia obowiązku. Krzysztof Duś, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Mircu pokazał, jak wykorzystać zdolności, wesprzeć je ciężką pracą i osiągnąć sukces. Jak mówi dyrektor szkoły, Alicja Raczyńska, Krzysztof od początku nauki w szkole był bardzo aktywnym uczniem, brał udział w przedstawieniach, chętnie reprezentował szkołę. Pierwszy raz swoich sił w konkursach kuratoryjnych próbował już w siódmej klasie. W ósmej klasie przystąpił aż do siedmiu konkursów na etapie podstawowym. Do drugiego etapu został zakwalifikowany z sześciu z nich: z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii i języka angielskiego. Z czterech został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego i we wszystkich zdobył tytuł laureata. Jego osiągnięcia to pierwsze miejsce w województwie w konkursie z języka polskiego, trzecie miejsce w konkursie z matematyki, drugie w konkursie z fizyki i dziewiąte w konkursie z chemii.

- Nie spodziewałem się, że zostanę laureatem tylu konkursów. Do wszystkich się przygotowywałem jak najlepiej mogłem. Zawsze uczę się na bieżąco, nie lubię mieć zaległości. Uważam, że posiadanie wiedzy na pewno nie zaszkodzi, a bardzo często może pomóc. Na potrzeby konkursów musiałem poszerzyć wiedzę, ale ja lubię się uczyć. Nauka daje mi przyjemność, lubię mieć świadomość, że wiem coraz więcej. Wolę przedmioty ścisłe. Lepiej mi wchodzą do głowy niż humanistyczne – mówi Krzysztof Duś. – W czasie przygotowań do konkursów poświęcałem na naukę cały czas, także w ferie. Jestem wdzięczny paniom, pod kierunkiem których przygotowywałem się do konkursów, za to że poświęciły mi czas, także w ferie, za to, że podsuwały mi materiały, z których mogłem się przygotowywać. I bardzo dziękuję za wsparcie rodzicom.

Z osiągnięć Krzysztofa dumne są nauczycielki, pod kierunkiem których Krzyś przygotowywał się do konkursów. Z języka polskiego przygotowywała go Renata Iwoła, z matematyki – Anna Dudek, z fizyki Anna Surdy – Pacek, a z chemii Karolina Lucińska. Pochwał nie szczędzi też dyrektor szkoły Alicja Raczyńska.

- Odkąd pracuję w szkole, jest to największy sukces naszego ucznia. Cztery tytuły laureata to ogromna rzadkość. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Krzysia. To wszechstronnie uzdolniony, bardzo ambitny, pracowity, obowiązkowy młody człowiek. Przy tym jest zawsze uśmiechnięty, bardzo sympatyczny i skromny. Chciałam pochwalić także rodziców Krzysztofa, z którymi współpraca układa się wzorcowo – mówi dyrektor szkoły Alicja Raczyńska.

Do gratulacji dołącza również wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

Tekst i fot. UG Mirzec


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl