Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Wieści z mirzeckiego przedszkola

13.02.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia stycznia.

 

 

 

Warsztaty plastyczne
15 stycznia najmłodsze przedszkolaki z grupy „Jagódki” wzięły udział w warsztatach plastycznych, które w przedszkolu poprowadziły panie Justyna Swat i Ola Zawisza z miejscowego ośrodka kultury. Ich starsi koledzy i koleżanki z grupy „Biedronki ” miały okazję uczestniczyć w podobnych warsztatach w Ośrodku Kultury w Mircu. Każde z dzieci wykonało niespodziankę dla swojej ukochanej babci. Dzieci 3-letnie wykonały barwne laurki, zaś 5-latki kwiaty. Przepiękne prace najmłodsi wręczyli swoim babciom w czasie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Składamy serdeczne podziękowania paniom z mirzeckiego ośrodka kultury za poświęcony czas i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Spotkanie z iluzjonistą
16 stycznia wszystkie przedszkolaki przeniosły się do tajemniczego świata czarów, uczestnicząc w magicznym pokazie artysty Teatru Iluzji z Krakowa. Dzieci miały okazję zobaczyć niezwykłe  umiejętności magika oraz  szereg rekwizytów, bez których czarowanie byłoby niemożliwe. Zachwycona widownia z zapartym tchem śledziła wszystkie poczynania iluzjonisty, doskonale się przy tym bawiąc. Szczęściarzom dane było nawet stanąć na scenie i spróbować własnych sił w roli czarodzieja. Wspaniały pokaz pobudzał ciekawość dzieci, był okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności oraz zręczności. Wspólnie spędzony zaczarowany czas na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Babcie i dziadkowie w przedszkolu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu odbyła się wielka uroczystość. Na widowni tłumnie zasiedli szacowni goście, a wśród nich wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz tłumnie przybyli babcie i dziadkowie oraz rodzice przedszkolaków, by podziwiać występy najmłodszych. Dzieci z grup „Jagódki” i „Biedronki” wystąpiły 22 stycznia. Następnego dnia swój występ miały „Krasnoludki” oraz „Pszczółki”. Bogaty program artystyczny pełen wierszy, piosenek śpiewanych sercem, wdzięcznych tańców oraz zabawnych scenek zachwycił widzów, którzy nie szczędzili małym artystom braw w podziękowaniu za piękny występ. Były życzenia, upominki i tradycyjne „Sto lat”. Po części artystycznej wszyscy goście wypili herbatkę z odrobiną słodyczy.  Dziękujemy przedstawicielkom Przedszkolnej Rady Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.

Spotkanie z policją
Tuż przed feriami 24 stycznia przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji  w Mircu aspirantem Marcinem Markowskim, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Wizyta policjanta w mundurze wzbudziła wielkie zainteresowanie maluchów. Najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Policjant uświadomił również dzieciom jak ważne jest noszenie przy sobie odblasków, które powinny być nieodzownym elementem ubrania każdego pieszego szczególnie po zmroku. Wszyscy przypomnieli sobie również numery alarmowe, bez znajomości których szybka pomoc potrzebującym nie byłaby możliwa. Serdecznie dziękujemy aspirantowi Marcinowi Markowskiemu za wiele cennych rad, które pomogły przedszkolakom bezpiecznie spędzić zimowe ferie.

Przedszkolaki u seniorów
Tego samego dnia 5-latki z grupy „Biedronki” wraz z wychowawczyniami gościły w miejscowym Klubie Seniora. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Montaż słowno- muzyczny wzbogacony krótkimi humorystycznymi scenkami dostarczył widzom wiele radości. Przedszkolaki zatańczyły również dla seniorów do znanej śląskiej piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Były życzenia, odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” oraz słodka niespodzianka dla każdego seniora od przedszkolaków.  Mali artyści otrzymali za swój występ gromkie brawa i dużo słodkości. Mamy nadzieję, że nasza obecność dostarczyła samych przyjemnych wrażeń i zapadnie w pamięć klubowiczom na długi czas.

Tekst: Regina Stachowicz
Zdjęcia: Ewelina Zaborska, Ewelina Maleta, Iwona Strzelec


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl