Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Szkolne wieści z Mirca

07.02.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przegląd styczniowych wydarzeń.

 

 

 

 

Bal karnawałowy
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 27 stycznia 2020 roku. Na pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, rycerzy, policjantów, żołnierzy, Dracule, Jokera, Batmanów. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
Tekst: Renata Bogucka

Foto: Katarzyna Stachowicz


Szkolny Turniej Szachowy

29.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Mircu odbył się Szkolny Turniej Szachowy. 21 uczniów klas I – VII stanęłó w szranki w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się systemem kołowym 15 rund po 10 minut. Podczas eliminacji młodzi szachiści korzystali z tabeli kojarzeń. Najlepszymi w grupie chłopców młodszych (kl. I – III) byli: Hubert Gralec, Aleksander Gajewski i Michał Krzak. Wśród chłopców starszych najwyższe lokaty zajęli: Bartosz Barwin, Michał Błach, Krzysztof Kosterna, Krystian Lejzak, Bartłomiej Mytnik i Bartłomiej Krzak.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał opiekun koła szachowego Mirosław Niewczas, który      najlepszym wręczył nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom turnieju słodycze.

Tekst i foto: Mirosław Niewczas

Harcerskie biwakowanie
Czy można pierwsze dni ferii spędzić w szkole? Jak pokazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły, tak. Taki sposób rozpoczęcia zimowego wypoczynku wybrało ponad 80 uczniów klas VI-VIII. Uczestnicy harcerskiego biwaku spędzali czas bardzo aktywnie, uczestnicząc w rozmaitych rozgrywkach sportowych, tradycyjnym śpiewaniu i zabawie na "harcerskim kominku" oraz wieczornej dyskotece. Nad bezpieczeństwem oraz dobrą zabawą uczniów czuwali opiekunowie biwaku: Piotr i Małgorzata Spadło, Anna Dudek, Anna Surdy-Pacek, Przemysław Strabanik oraz Tomasz Kuźdub. Jak się okazuje, nocleg w murach szkoły może być doskonałym pomysłem na spędzenie części zimowego wypoczynku.

Tekst i foto: Anna Dudek


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl