Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Wieści z mirzeckiego przedszkola

28.01.2020 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Grudzień w mirzeckim przedszkolu upłynął pod znakiem mikołajek oraz jasełek.

 

 

 

Mikołajki
6 grudnia zawitał do przedszkola długo wyczekiwany przez najmłodszych gość  św. Mikołaj. Miły staruszek, odpoczywając po długiej i wyczerpującej podróży, odwiedził wszystkie grupy przedszkolne. Maluchy radośnie przywitały go wierszem i piosenką, zaś święty szybko opróżnił swój worek z prezentami. Przedszkolaki obiecały, że nadal będą grzeczne i poprosiły św. Mikołaja, aby w przyszłym roku o nich pamiętał. Nie zabrakło również życzeń imieninowych i uroczyście odśpiewanego „Sto lat” przez najmłodszych dla miłego gościa. Jeszcze pamiątkowa fotografia i niezwykły wędrowiec pożegnał się z dziećmi, by odwiedzić tych, którzy na niego czekali. Serdecznie dziękujemy Przedszkolnej Radzie Rodziców za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Szlachetna Paczka
Po raz pierwszy w okresie przedświątecznym przedszkole wzięło udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy najbardziej potrzebującym. Zaangażowanie dzieci, rodziców i pracowników przedszkola przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrano produkty takie jak: żywność, artykuły higieniczno-sanitarne, odzież i słodycze. Dyrektor przedszkola składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom: dzieciom, rodzicom oraz pracownikom placówki, którzy przyczynili się do zebrania darów . Wsparcie materialne, nadzieja   i wiara w ludzką dobroć trafiły do osoby potrzebującej.

Warsztaty plastyczne
13 grudnia najstarsze przedszkolaki wraz z wychowawczynią Iwoną Strzelec udały się do miejscowego mirzeckiego ośrodka kultury, doskonalić swoje umiejętności artystyczne, poprzez udział w warsztatach plastycznych. Pod czujnym okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak przedszkolaki samodzielnie wykonały bombki 3D z papieru będące elementem świątecznej dekoracji. Składamy serdeczne podziękowania paniom Justynie i Oli za gościnność, poświęcony czas oraz wiele cennych rad, dzięki którym powstały piękne prace naszych przedszkolaków.

Wizyta na poczcie
Tego samego dnia grupa „Pszczółki” udała się do miejscowego urzędu pocztowego. Celem wycieczki było zwiedzanie pomieszczeń poczty oraz wysłanie samodzielnie wykonanych kart świątecznych do bliskich. Dzieci dowiedziały się, co musi posiadać każda przesyłka, by mogła dotrzeć od nadawcy do adresata. Miały również okazję obserwować pracę urzędniczek pocztowych. Utrwaliły także zdobytą wiedzę z wyżej wymienionego tematu.

Przedszkolna wigilia
Przedszkolaki poznają tradycje świąteczne kultywowane w polskich domach od pokoleń. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a dokładnie 18 grudnia społeczność placówki wzięła udział w przedszkolnej wigilii. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze i dostarczyło najmłodszym wielu cennych informacji na temat zbliżających się świąt oraz tradycji z nimi związanych. Wszyscy w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentu Ewangelii mówiącego o narodzeniu Dzieciątka w betlejemskiej szopie. Było łamanie się opłatkiem, wzajemne życzenia  świąteczne i noworoczne oraz wspólne spożywanie wigilijnych smakołyków połączone z kolędowaniem. Wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała Ewelina Zaborska.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Publiczne Przedszkole w Mircu

 


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl