Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Kochanym babciom, kochanym dziadkom

25.01.2020 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje ze szkół

W placówkach oświatowych gminy Mirzec obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

 

 


Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym

Najbardziej uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka w Tychowie Nowym. Późnym popołudniem 24 stycznia do szkoły przybyli dziadkowie z wnukami oraz zproszeni goście: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca komisji oświaty Anna Kawalec i radny wsi Sylwester Spadło. Przywitali ich dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym Aneta Borowska i przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym Mirosław Grzesik. Nim wystąpili najmłodsi, życzenia babciom i dziadkom złożył wójt Mirosław Seweryn. Uczniów do występu przygotowały: Renata Błędzińska, Izabela Matysek i Jolanta Węgrzyn. Po dzieciach wystąpili "Tychowianie" z akompaniamentem Piotra Gąsowskiego. Dzieci wręczyły swym dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły ich na ciasto i herbatę.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Z serca od przedszkolaków
W środę 22 stycznia przedszkolacy z grup Jagódki i Biedronki zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na przedstawienie. Mimo tremy dzieci stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały wspaniałe przedstawienia. Przedszkolacy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli a nawet zagrali w przedstawieniu. Na zakończenie swojego występu każda grupa zaśpiewała babciom i dziadkom „Sto lat”. Życzenia dla niezastąpionych babć i dziadków złożył wójt Mirosław Seweryn, który przekazał zebranym dobrą wiadomość o planowanej rozbudowie przedszkola o dużą salę gimnastyczną, gdzie za dwa – trzy lata podobne przedstawienia będą odbywały się w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Sala ma powstać w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Mirca. Warto dodać, że gmina Mirzec na ten szeroko zakrojony projekt dostała 4,5 miliona złotych unijnego dofinansowania.

Świątecznie w Trębowcu
Babcie i dziadkowie uczniów Szkoły Podstawowej w Trębowcu obchodzili swoje święto w czwartek 23 stycznia. W serdecznym, rodzinnym spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Wójt złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

Przed zebranymi wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Trębolanki”, które przy akompaniamencie Piotra Gąsowskiego zaśpiewały kilka pieśni ze swojego repertuaru. Następnie wystąpili uczniowie trębowieckiej podstawówki, którzy zaprezentowali humorystyczny program artystyczny. Spotkanie zakończyło się rozmowami przy cieście, kawie i herbacie.

Szkoła Podstawowa w Gadce
Babcie i dziadków zaproszono do szkoły w poniedziałek 20 stycznia. Uczniowie najmłodszych klas (0-III) przygotowali dla nich przedstawienie pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Potrzeszcz, Anny Rafalskiej, Krystyny Kalety i Katarzyny Rozwadowskiej. Nim wnuczkowie zasiedli z dziadkami do stołów wręczyli im przygotowane upominki.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Szkoła Podstawowa w Mircu
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dnia 17stycznia 2020 roku w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Mircu odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Alicja Raczyńska powitała przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie w swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z wychowawczynią Martą Rokitą i nauczycielką muzyki Małgorzatą Rokitą przygotowały wyjątkowy program artystyczny. Były to wzruszające życzenia w formie wierszy i okolicznościowe piosenki, związane tematycznie z tym świętem. Oprócz montażu słowno–muzycznego szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Rodzice, którym należą się podziękowania, zadbali o słodki poczęstunek. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, pięknymi  wymownymi sercami . Uroczystość przebiegła  wspaniale, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Szkołoa Podstawowa w Mircu

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków w oddziale przedszkolnym  na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W tym roku uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka miała miejsce 21 stycznia 2020r. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego przedszkolaki przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły na poczęstunek, zaś dyrektor Sławomir Majchrzak złożył wspaniałym gościom życzenia, podziękował za przybycie i zaprosił do wysłuchania występu chóru szkolnego.

Tekst: Aneta Kruk
Foto: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym

 


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl