Środa, 21 lutego 2024
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Informacje ze szkół

Listopadowe wieści z mirzeckiego przedszkola

16.12.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze listopadowe wydarzenia w Przedszkolu Publicznym w Mircu.

 

 

 

Urodziny Polski
W związku z przypadająca w tym roku 10.  rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada w przedszkolu odbyło się patriotyczne spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami. Dyrektor przedszkola Renata Koriat zapoznała najmłodszych z celem spotkania, dostarczając im jednocześnie informacji na temat historii naszego kraju oraz symboli narodowych. Następnie „ Pszczółki” jako najstarsze przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno- muzyczny zawierający oprócz wierszy znane pieśni patriotyczne. Wzruszającym momentem okazało się wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczestników spotkania. Dzieci do występu przygotowała Iwona Strzelec.

Spotkanie z teatrem
20 listopada przedszkole odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacji i Animacji „Magik” z Białegostoku. Aktorzy przedstawili najmłodszym spektakl „ Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina”. Przedstawienie było okazją do utrwalenia zasad bezpieczeństwa na drodze, sposobu właściwego zachowania się dzieci w kontaktach z obcym ludźmi. Każda przygoda bohaterów zakończona była morałem. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, chętnie odpowiadając na pytania zadane przez aktorów. Znały zasady ruchu drogowego oraz numery alarmowe. Po scenie finałowej widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Dzień z misiem
Misie to towarzysze wielu dziecięcych zabaw, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Tak się składa, że 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu w przedszkolu maluchom podczas zajęć dydaktycznych, zabaw, a nawet leżakowania towarzyszyli przez cały dzień pluszowi przyjaciele. Nie zabrakło również misiowych tańców, bajek, zagadek i piosenek. Dzieci wykonały również portrety misiów, które można było podziwiać w przedszkolnej szatni.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Publiczne Przedszkole w Mircu


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl