W sołectwie Mirzec I na działce przy drodze łączącej Mirzec Poddąbrowę z ulicą Langiewicza z funduszu sołeckiego powstałą biesiadna altana. Ogrodzona została również działka, na której stoi.
Wiata biesiadna ma wymiary 5mx10m i pokryta jest gontem bitumicznym. Podłoże, na którym stoi, zostało utwardzone, zagęszczone i wyłożone kostką brukową. Wewnątrz altany znajduje się pomieszczenie gospodarcze o wymiarach 2mx2m oraz dwa komplety stołów z ławkami. Całość prac wraz z materiałem kosztowała 30100zł. Wykonawcą robót była firma Jan-To ze Zbrojowa.
Gminna działka, na której wzniesiono wiatę, została ogrodzona płotem o długości 316mb. Zamontowano również furtkę i bramę wjazdową na plac. Tę część inwestycji wyceniono na 28432zł. 50% kosztów pokryła gmina. Prace wykonała firma Kleinkinder z Gadki.
Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Jacek Rafalski, Urząd Gminy w Mircu
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl
Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl
Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza
Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska
Skarbnik gminy
Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl