Podczas ulewnych deszczy roku 2013 zniszczona została droga prowadząca do leśniczówki w Gadce. Gmina przedstawiła protokół z oszacowanymi stratami Świętokrzyskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Kielcach. Komisja powołana zarządzeniem wojewody uznała zakres i wartość strat poniesionych przez gminę Mirzec. Na tej podstawie złożony został wniosek na odbudowę 800 metrowego odcinka drogi w roku 2014.
6 lutego 2014r. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przekazało na ręce Wójta Gminy Mirzec promesę o wartości 250 tys. zł. Następnie gmina opracowała niezbędną dokumentację techniczną, uzyskała stosowne pozwolenia i w ramach przetargu wyłoniła wykonawcę robót. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 199 854 zł złożył starachowicki „Budromost”. Pozostałe środki za zgodą ministerstwa wykorzystano na zwiększenie zakresu robót. Wykonano dodatkowe 100 m nawierzchni i przewidziano zrobienie 900 m rowów odwadniających. Powtórnie najkorzystniejszą ofertę na wykonanie dodatkowych prac złożył „Budromost” (89 065 zł). Termin zakończenia robót ustalono na 15. dzień września 2014r. Obecnie wykonywane jest odwodnienie nowego odcinka jezdni.
J.R.
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl
Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl
Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza
Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska
Skarbnik gminy
Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl